yasemin arun

Fotoğrafçı

Görsel sanatlara ilgim hep vardı hayalim resim öğretmeni olmaktı. Senelerce aidiyet hissetmediğim bir işi yaptıktan sonra sonunda kendimi bulduğum bir hobim oldu “fotoğraf” resim gibi görsel sanatlar olması ayrıca bir etkendi. 2010 senesinde aldığım özel derslerin ardından ilk makinamı alıp fotoğraf sevdamın çapasını attım. Bu süreçte fotoğraf ve türlerine olan ilgim giderek arttı. 2014 senesinde İzmir Fotoğrafçılar Odası’ndan fotoğraf eğitimi aldım. 2021 itibariyle Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık eğitimine başlayarak akademik çerçevede de mesleki gelişimime katkıda bulunuyorum.

Profesyonel olarak 2016 yılında bebek stüdyosunda 8 aylık bir staj eğitiminin ardından çeşitli kuruluşlarda ve bireysel olarak hem iş akışı sağlayıp hem de mesleki olarak kendimi geliştirdim. Türkiye’nin en değerli yenidoğan fotoğrafçıları arasında yer alan Nihan Büyüksural’dan “Yenidoğan Fotoğraf Çekim Teknikleri ve Uygulama” eğitim aldım.

Hatıra fotoğrafı çekmek, insanların en özel ve mutlu günlerinde yanında olmak, onlara yıllar sonra o fotoğraflara baktığında yüzlerinde gülümsemeye sebep olmak, bu bir sihir değil de ne! Yaptığım işe hayranım hep daha nasıl geliştirebilirim düşüncesinde olmak hayattaki en önemli motivasyon sebebim. Yüzündeki gülümseme fotoğrafın kaynağı gibi benim de ışığım. Bana hatıralarını emanet eden tüm güzel kalplere çok teşekkür ederim.